fbpx

לייעוץ
אישי

קבוצות מיקוד

קבוצת מיקוד הן אחת משיטות המחקר האיכותני, המיושמות בגיאוקרטוגרפיה, והוא מופקד בידי צוות חוקרים בכירים, בעלי התמחות, הבנה מעמיקה וניסיון רב, המגיעים ממגוון רחב של דיסציפלינות: פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה ארגונית, מנהל עסקים ושיווק, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות וניהול.

קבוצת מיקוד הוא כלי, המאפשר בחינה מעמיקה של עולמות התוכן האמוציונאליים, התפיסתיים והחשיבתיים של קהלי מטרה שונים – לקוחות וצרכני שירותים ומוצרים, והוא מהווה כלי חיוני בצמתי-החלטה חשובים, לקראת התפתחויות בעלות משמעות בחברות ובארגונים, במגוון רחב של תחומים: שיווק ופרסום, נושאים כלכליים-חברתיים-קהילתיים ונושאים פוליטיים.

במהלך קבוצות המיקוד נעשה שימוש במכלול טכניקות תשאול, ישירות ועקיפות, אשר נועדו לשפוך אור על הרבדים העמוקים, ולרוב הסמויים, של התנהגות הצרכנים.

 

 

 

חדר קבוצות המיקוד

חדר קבוצות המיקוד מאובזר בציוד טכנולוגי מתקדם הכולל, יכולת הקלטה ותמלול לצורך תיעוד קבוצות מיקוד, ביצוע תרגום סימולטני והקלטה של התרגום על גבי פס הקול של סרט הווידאו.

חדר קבוצת מיקוד מאפשר הקרנת סרטוני פרסומת, הצגת קונספטים, גלישה לאתרי אינטרנט לצורך הצגה של מוצרים או שירותים חדשים וכיוצא בזה.

בצמוד לחדר קיים חדר אירוח ללקוחות שממנו ניתן לצפות (מבעד לזכוכית חד כיוונית) בהתנהלות הקבוצות ולחוש את הדינמיקה הקבוצתית, מבלי להפריע למהלכה השוטף והתקין של הקבוצה.

לנוחיות לקוחותינו, קיימת גם אפשרות לצפות בקבוצות המיקוד מרחוק, באתר מאובטח.

גיוס משתתפים בקבוצות המיקוד

איתור וגיוס משתתפי קבוצות מיקוד וראיונות העומק נעשה תוך הקפדה על אמינות ואיכות, תוך שימוש באמצעי בקרה לצורך אימות נתוניהם של המועמדים והתאמתם לקריטריונים הנדרשים ללקוח.

מערך הגיוס מספק מענה גם למחקרים במגזרי האוכלוסייה הייחודיים לישראל: עולים ממדינות חבר העמים, מגזר ערבי ומגזר חרדי (וכן בהתאם לצרכי הלקוח בשפות שונות כמו: אמהרית, ספרדית, צרפתית, אנגלית), ולבעלי מקצועות שונים, החל מרופאים מהתמחויות שונות (קרדיולוגים, אנדוקרינולוגים, גניקולוגים וכו'), ועד לארכיטקטים, קבלנים, בעלי חברות, טכנאים מסוגים שונים ובעלי מקצועות חופשיים.

מערך הגיוס נותן מענה לאוכלוסיות מרמות סוציו אקונומיות שונות, ומאזורים גיאוגרפיים שונים, בהתאם לצרכי המחקר.

כלים משלימים לקבוצות המיקוד

קבוצות מיקוד אינטרנטיות

יתרון הבולט בקבוצות מיקוד אינטרנטיות הוא היכולת לאחד אנשים, ממקומות שונים בארץ תחת "קורת גג אחת", תוך נטרול מגבלת המרחק.
הדיון מתנהל באמצעות מנחה, אשר יכול לקיים דיון עם כל המשתתפים, עם חלקם, או דיאלוג עם משתתף אחד בלבד.
במהלך הקבוצה ניתן להציג חומרים ויזואליים, וכן לתת למשתתפים משימות אישיות, כחלק מהדיון.
ההשתתפות בדיון מתאפשרת באמצעות כניסה לזירה דיגיטלית ומאפשרת ללקוח לצפות בדיון.

מילוי יומנים

מילוי יומנים, מהווה כלי משלים לניתוח קבוצות מיקוד כאשר המשתתפים, בעת גיוסם, מקבלים משימה לפני הגעתם לקבוצה, והיא תיעוד, במהלך מספר ימים, של הרגלי השימוש וההתנסות שלהם במוצר מסוים.
התיעוד המוקדם מאפשר לבחון מוצרים חדשים לפני הקבוצה, ולהעמיק את הדיון והמסקנות הנגזרות מקבוצת המיקוד, באשר להתקבלות העתידית של מוצרים חדשים, זיהוי חסמים, יתרונות וחסרונות במוצר ועוד.
כלי זה מהווה נדבך נוסף בניתוח קבוצות המיקוד, וכן תורם לדיון ער, פורה וממוקד.