fbpx

לייעוץ
אישי

בלוג

חברות מחקר שוק

חברת מחקר שוק מובילה:

בבואנו לבחור חברת מחקר שוק שתבצע עבורנו תהליכים מחקריים שיסייעו לנו לקדם את מטרות העסק, החברה או הארגון אליו אנו משתייכים, לעיתים קרובות אנו מזדרזים לבחור בפתרונות שאינם תמיד תואמים את הצרכים שלנו, וזאת בדרך כלל בשל הצעת מחיר נמוכה, שאינה מעניקה לנו בהכרח את הצעת הערך הנכונה ביותר.

כידוע, מחקר שוק הינו בעל משמעות רבה בבניית אסטרטגיה עסקית מושכלת, שמטרתה הינה לשמר את הלקוחות הקיימים, לצרף לקוחות חדשים, לשפר את רמת התחרותיות או את הבידול מסביבת התחרות, ובסופו של דבר להביא לגידול בפעילות העסקית. על מנת לבסס את תהליכי קבלת ההחלטות הקשורים בכך, ולוודא כי המידע שעליו מבססים את ההחלטות העסקיות הינו מהימן, מקיף ומעמיק, יש צורך לבחור בכלי המחקר המתאימים, בין אם מדובר בכלי מחקר כמותיים (כגון: סקרים טלפוניים, סקרים אינטרנטיים, סקרי SMS, סקרי IVR, סקרי שטח פנים אל פנים וכדומה) ובין אם מדובר בכלי מחקר איכותניים (כגון: קבוצות מיקוד, ראיונות עומק, תצפיות וכדומה), וזאת בהתאם לתחום הפעילות, קהלי המטרה והמטרות העסקיות.

למידע נוסף לחצו כאן

קבוצת גיאוקרטוגרפיה גאה להיות חברת מחקר שוק מובילה המספקת את כל הפתרונות הללו, ועומדת בחזית הביצועית והטכנולוגית של תחום המחקר בישראל.

לבחור נכון את חברת מחקר השוק

בישראל פועלות מספר חברות מחקר שוק, הנבדלות זו מזו בשורה ארוכה של פרמטרים, שאינם בהכרח נלקחים בחשבון או שאינם ברורים מספיק למי שבוחרים במכון מחקר כזה או אחר לביצוע הפעילות המחקרית הנדרשת. יתרה מזאת, פעמים רבות הבחירה במכון המחקר נעשית ללא היכרות בסיסית עם המרכיבים החשובים בתהליך, מה שמביא לא פעם לבחירה שגויה או לתהליכים מחקריים שאינם מספיק מקצועיים או שאינם עונים בהכרח על מטרות המחקר.

חברות מחקרי השוק נבדלות זו מזו במגוון רחב של נושאים, ביניהם: המוניטין של החברה, שנות הוותק והניסיון של החברה, שנות הוותק והניסיון של צוות המחקר המנהל את הפעילות המחקרית, מגוון הכלים והיכולות המחקריות (בעיקר אלו המבוצעות ללא הפעלת מיקור חוץ כזה או אחר), החדשנות הטכנולוגית המלווה את תהליכי המחקר, כמות הלקוחות ותחומי פעילותם, סוגי הלקוחות והיקף פעילותם, היכולת ללוות, לייעץ ולהדריך בבניית מערכי המחקר המתאימים ביותר, היכולת לבחון את התמונה הכוללת של מטרות הארגון בכללותו ולא רק של הפרויקט הספציפי שבהקשרו מבוצע המחקר, והרשימה עוד ארוכה.

חברות מחקר שוק

יתרה מכך, אחד הגורמים המרכזיים המעידים על יכולתה של חברת מחקר שוק, היא היכולת שלה לקחת את ההתפלגויות הבסיסיות של המחקר, “להכניס את הראש לתוך הממצאים”, ולהפיק מתוכם תובנות משמעותיות, היוצאות מהזווית הצרה של ערך כזה או אחר, עד לכדי הסקת מסקנות יישומיות לקידום מטרות הארגון, על בסיס התובנות שהתקבלו מביצוע המחקר.

הבדלים אלו, כל אחד בפני עצמו, וכולם כאחד, מביאים לידי ביטוי את היכולות המחקריות של מכון המחקר, וכפועל יוצא מכך, משפיעים באופן משמעותי על היכולת לספק ממצאים מהימנים שניתן להישען עליהם, ולקבל על בסיסם החלטות מושכלות, כמו גם להחליט על צעדים יישומיים לקידום מטרות הארגון.

על כן, חשוב שתכירו את קבוצת גיאוקרטוגרפיה, חברת מחקר שוק המעניקה ללקוחותיה פתרונות מקיפים וייעוץ בהתאמה אישית, וזאת באמצעות כלים בלתי שגרתיים ומתקדמים, המקנים ידע מעשי ותובנות.

בראש קבוצת גיאוקרטוגרפיה עומדים פרופסור אבי דגני וד”ר רינה דגני, ביחד עם צוות מיומן ומקצועי של חוקרים מתחומים שונים, בעלי תארים מתקדמים וניסיון רב בתחום המחקר. פעילותם האינטגרטיבית של אנשי הצוות מאפשר לתת מענה רב תחומי, לרבות זיהוי והגדרה של צרכים, בניית שיטות עבודה הולמות, ניתוחי שוק מעמיקים, בניית מודלים לתמיכה באסטרטגיה העסקית-שיווקית, וכן בתהליכים של מיתוג, תכנון כלכלי, קבלת החלטות, ועד לשלבי הטמעה ויישום מתמשכים בחברות וארגונים מכל מגזרי המשק.

סל פתרונות מקיף ומתקדם

כאמור, ביכולתנו להציע לכל לקוח סל מקיף ומתקדם של פתרונות יצירתיים, המותאמים אישית לצרכיו. מדובר בפתרונות מחקר שוק המבוססים על יותר משלושה עשורים של ניסיון ופיתוח בקנה מידה עולמי, הבאים לידי ביטוי בקשת רחבה מאוד של יכולות תחת כתובת אחת. בין היתר, סל הפתרונות שלנו כולל איסוף מידע, סקרים, מיפוי אנליטי, סקרים אינטרנטיים, סקרים טלפוניים, ראיונות פנים אל פנים בשטח, לקוח סמוי, קבוצות מיקוד ראיונות עומק ועוד. כל זאת בהתבסס על מערך לוגיסטי חזק בעל יכולות נרחבות לניהול וארגון מערכים מורכבים של מחקר, בכל אוכלוסיה ומגזר. המערך מבוסס בין היתר על עשרות חוקרים ועובדים קבועים, מאות מתשאלים, מראיינים וסוקרים, וכן על מערכת סקרים ממוחשבת, מרכז סקרים טלפוני מתקדם, פאנל אינטרנטי מתקדם, ומתקן מהמשוכללים בארץ לביצוע של קבוצות מיקוד.

מעבר לכך, פעילות המחקר מתאפשרת במגוון רחב של נושאים, לרבות: מחקרי שיווק, פרסום ודעת קהלי מחקרי איכות השירות וחווית הלקוח, מחקרי היתכנות כלכלית ופוטנציאל שוק, מחקרי פארמה ורפואה, מחקרי סגמנטציה, תכנון אורבני ועוד.

לפרטים נוספים על קבוצת גיאוקרטוגרפיה ומגוון האפשרויות העומדות בפניכם, לחצו כאן או התקשרו לטלפון 03-7682222, ונשמח לעמוד לרשותכם.