fbpx

לייעוץ
אישי

בלוג

סקר ממשקים

ניטור מדדים פנים ארגוניים – הדרך להצלחה:

עולם העסקים המשתנה של ימינו, מחייב חברות וארגונים רבים לבחון מחדש את הפעילות הארגונית, ולבצע התאמות נדרשות הקשורות עם אפיון תהליכי העבודה הקיימים, על מנת להתאים עצמם למציאות המשתנה, לייצר המשכיות ארגונית ותפעולית כאחד, ולעמוד באתגרים החדשים של התקופה.

בעוד שישנם ארגונים שבהם לא נדרשות התאמות כלשהן או שההתאמות הנדרשות אינן מהותיות, הרי שלעיתים מדובר בתהליכים המגדירים מחדש את התרבות הארגונית, ובמקרים קיצוניים אף משנים אותה לחלוטין. כפועל יוצא מכך, הם משפיעים על נהלי העבודה הקיימים, כמו גם על הממשקים הקיימים בין היחידות השונות בארגון, כשלכולם יש בסופו של דבר השפעה מהותית על הפעילות הארגונית כולה, וכפועל יוצא מכך, על תפקוד הארגון, כמו גם על הקשר שלו עם הלקוחות.

אמנם החלת השינויים הארגוניים הנדרשים הינה לעיתים הכרחית, אם כי יש לבצעם באופן מבוקר ומוקפד, על מנת לוודא שכל היחידות הארגוניות מבצעות את ההתאמות הנדרשות, כמו גם שהממשקים הפנים ארגוניים מתפקדים באופן שמאפשר את המשך הפעילות הסדירה של הארגון. בכל מקרה, בין אם הארגון נדרש לבצע שינויים בנהלי העבודה, ובין אם הארגון ממשיך לעבוד לפי נהלי עבודה קיימים, יש חשיבות מכרעת לפקח ולבחון באופן שוטף את הממשקים ורמת השירות הפנים ארגונית בין היחידות השונות, על מנת להבטיח את פעילותו השוטפת של הארגון באופן מיטבי, וככזה שמביא למיקסום היכולות הארגוניות.

יתר על כן, מדידת הדופק התקופתית בכל הקשור עם הפעילות הפנים ארגונית, הכרחית גם בהיבט העובדים בארגון, וזאת הן על מנת לבחון את מידת שביעות הרצון שלהם בכל הקשור לממשקי העבודה הקשורים באופן ישיר עם תחומי אחריותם, והן על מנת לתת לעובדים תחושת שיתוף ומעורבות ארגונית, התורמת לשימור עובדים חיוניים לאורך זמן.

סקר ממשקים

סקרי שירות וסקרים ארגוניים

השימוש בכלי של סקרים ארגוניים בכלל, וכן סקר שירות פנים ארגוני בפרט, מאפשר למנהלים להיות במעקב שוטף בכל הקשור עם התהליכים שהוזכרו לעיל. בין אם הארגון מכוון להבין כיצד מחלקות או יחידות שונות מתפקדות או מתקשרות האחת עם השנייה באמצעות סקר ממשקים, ובין אם הארגון מכוון ללמוד על מידת שביעות הרצון או הנאמנות של העובדים באמצעות סקר פנים ארגוני, הסקרים הללו, המבוצעים על ידי חברה חיצונית בעלת התמחות בנושא, הם כלי ניהולי ממדרגה ראשונה, המאפשרים להנהלת הארגון לקבל את המשוב הנדרש, לוודא שהארגון ממקסם את יכולותיו הן כלפי פנים והן כפי חוץ, וכפועל יוצא מכך מקדם את מטרותיו העסקיות באופן אופטימאלי.

את הסקרים הללו ניתן לבצע במגוון אפשרויות, ביניהן: סקרים טלפוניים, סקרים דיגיטליים באמצעות דואר אלקטרוני, סקרי SMS וכדומה, ובמקרים מסוימים אפשר גם לשלב בהם תהליכים הקשורים עם מחקרים איכותניים, כגון: ראיונות עומק או קבוצות מיקוד. כל אחד מהכלים הללו יאפשר להנהלת הארגון לקבל מידע מסוג אחר, ולכן חשוב לבחור בחלופה המתאימה לפי הגדרת הצרכים של הארגון.

בכל מקרה, איכות הביצוע של כל התהליכים הללו, תלויה מאוד במקצועיות ובניסיון של החברה החיצונית המבצעת אותם, ומומלץ שההמלצה על הכלי המחקרי יהיה בשיתוף ובתיאום מול החברה המבצעת את המחקר, ובהתאם לצרכי הארגון.

 

 

איך בוחרים מכון סקרים מקצועי ומיומן?

בחירה של מכון סקרים צריכה להיעשות בקפדנות, ותוך שימת לב דקדקנית למספר פרמטרים חשובים. ראשית, חשוב לוודא שלמכון הסקרים יש את הניסיון והיכולות הנדרשות לביצוע של המחקרים הנדרשים עבור הארגון, וזאת הן מבחינת ההיקף שלהם והן מבחינת המורכבות שלהם. לא כל מכון סקרים יהיה מסוגל לבצע סקרים מורכבים ורחבי היקף בעלי רגישות לנושאים פנים ארגוניים או לחלופין להפיק מהממצאים שיתקבלו את התובנות האופרטיביות שיסייעו לקדם את מטרות הארגון.

שנית, הניסיון של מכון סקרים הוא משאב שלא יסולא בפז. מכון סקרים הפועל במשך שנים רבות, ובאמתחתו לקוחות מרוצים רבים, ידע להתאים עבורכם את המתודולוגיה המחקרית הנכונה, כמו גם לספק לכם את הכלים הנדרשים לשיפור התהליכים והממשקים הפנים ארגוניים. ההיכרות של מכון הסקרים עם תהליכים דומים, ההבנה העמוקה אודות נקודות התורפה בתהליכים פנים ארגוניים, כמו גם בממשקים הקשורים בין היחידות השונות בארגון, מאפשרים למכון הסקרים שיש לו את הניסיון בכך, לסייע לארגון לנווט במבוך הזה של סקרים ארגוניים, ובעיקר להכשיר אותו ככלי עבודה ניהולי.

לבסוף, חשוב מאוד להבין האם המכון מעסיק את אנשי המקצוע בעלי הניסיון והידע הנדרשים, כמו גם בעלי ההסתכלות המקצועית ביותר. גם אם תצברו מידע רב על הלקוחות והעובדים שלכם, הניתוח של המידע הזה הוא משימה מורכבת לא פחות. חשוב שמי שמנתח את הדברים, ידע מה הוא עושה, ויעשה את זה טוב.

מעוניינים ללמוד על הקשרים הקיימים בין היחידות השונות בארגון ולהביא לתקשורת פנים ארגונית מיטבית? מעוניינים לבחון לעומק את שביעות רצון העובדים שלכם בכל הקשור עם ממשקי העבודה הפנים ארגוניים? מחפשים מכון סקרים מקצועי, אמין ומנוסה שידע להפיק עבורכם את המידע הנדרש על מנת לקדם את המטרות הפנים ארגוניות? אם כן, קבוצת גיאוקרטוגרפיה היא הכתובת המתאימה עבורכם. החברה מספקת שירותי ייעוץ ופתרונות בהתאמה מלאה, תוך שימוש בכלי מחקר חדשניים ובלתי שגרתיים. לקבלת מידע אודות מגוון שירותי המחקר לחצו כאן או התקשרו לטלפון 03-7682222.

גיאוקרטוגרפיה, החטיבה לאיכות השירות וחווית הלקוח |