fbpx

לייעוץ
אישי

בלוג

סקר במגזר החרדי

מדוע חשוב לבצע סקרים במגזר החרדי:

המגזר החרדי במדינת ישראל

האוכלוסייה החרדית במדינת ישראל מנתה בסוף שנת 2019 כ- 1.12 מיליון נפשות (כ- 12% מכלל אוכלוסיית המדינה), כאשר חלקה היחסי מתוך כלל האוכלוסייה נמצא במגמת עליה מתמדת, והיא צפויה להגיע ל- 1.8 מיליון נפשות בעוד כעשר שנים מהיום.

 

חשיבותו המתעצמת של המגזר החרדי לחברות מסחריות

לאחר שלאורך שנים “זכה” המגזר החרדי להתעלמות מצד חברות מסחריות רבות, אנו עדים בעשור האחרון להתעניינות הולכת וגוברת מצד חברות וארגונים המשכילים לזהות את הפוטנציאל הכלכלי העצום של המגזר, כמו גם את הצורך להפנות אליו משאבים שיווקיים, לצד ייצור מוצרים הולמים עבורו. כל זאת, מתוך הבנה שכח הקנייה של המגזר החרדי הופך עם השנים להיות משמעותי יותר, וכי התאמת השירותים ו/או המוצרים למאפיינים הייחודיים של המגזר הינה הכרחית על מנת להפוך לרלוונטיים ובעלי משמעות מבחינה צרכנית.

כדי להכיר את השינויים המתהווים במגזר החרדי, עומדת לרשותנו האפשרות לביצוע סקרים במגזר החרדי, המסייעים לזהות שינויים בהתנהגות ובהרגלי הצריכה, להכיר את מאפייני הצריכה הייחודיים של המגזר החרדי, ללמוד על תהליכי קבלת ההחלטות והמרכיבים החשובים בתהליכי הקנייה, להכיר היבטים גיאוגרפיים הקשורים עם ריכוזי האוכלוסייה (גם מעבר ל”ערים החרדיות”) והתנועה שלהם במרחב, ללמוד על היבטי שמרנות ו/או חדשנות הקשורים עם הצריכה או לחלופין להכיר את חווית הקניה ו”רצפת המכירה” הנדרשת בכל הקשור עם נושאים כגון: לבוש צנוע, אווירה או עירוב מגדרי.

עוד שינוי משמעותי טמון בחדירת הטכנולוגיה אל המגזר החרדי. למרות שבזרמים מסוימים עדיין קיימות הנחיות ומגבלות שונות, אין ספק שהטלפונים החכמים (“סמארטפונים”), המחשבים והגלישה ברשת האינטרנט, הולכים ותופסים את מקומם במגזר. לפיכך, המגזר החרדי כיום הרבה יותר פתוח, זמין וחשוף למאמצים שיווקיים של חברות, כמו גם לשירותים ומוצרים המוצעים על ידן (כולל רכישה של מוצרים ושירותים דרך האינטרנט). בתוך כך עולה בהדרגה שיעור המשפחות החרדיות המחזיקות מכוניות פרטיות, ולא נסמכות רק על התחבורה הציבורית, דבר המגדיל את הנגישות אל בתי עסק רבים הנמצאים מחוץ לסביבת המגורים הקרובה. אמנם, המעמד הסוציו-אקונומי של משפחות חרדיות נמוך על פי רוב, ולעיתים נמוך בהרבה מזה של אוכלוסיות אחרות בחברה הישראלית, אולם מדובר בציבור רחב שמידת החשיפה שלו, הנגישות שלו, המוכנות וכוח הקנייה שלו הולכים וגדלים בהתמדה.

תמונה: שאטרסטוק
תמונה: שאטרסטוק

ביצוע סקרים במגזר החרדי

ביצוע סקר במגזר החרדי מחייב אותנו להכיר היטב את המגזר החרדי על אורחותיו, על הזרמים השונים שבו, על קודי ההתנהגות ואופן השיח, וכמובן להפגין רגישות רבה לנושאים הקשורים לתפיסת העולם, לדיסקרטיות ולהיבטים נוספים. כל זאת על מנת לקבל תשובות מהימנות המשקפות נאמנה את מאפייני המגזר, ומאפשרות התבססות על הממצאים לטובת תמיכה בקבלת החלטות אסטרטגיות הקשורות עם קידום מטרות הארגון.

אין ספק, איפוא, כי למגזר החרדי יש חשיבות רבה בתרבות, בחברה ובעולם העסקים והמסחר הישראלי, שרק הולכת וגדלה משנה לשנה. לפיכך, בקרב גורמים עסקיים וציבוריים רבים עולה הצורך בביצוע סקר במגזר החרדי, המסייע לקבל תמונת מצב עדכנית המסייעת לנקוט את הצעדים הנדרשים, וזאת בין אם מדובר בצעדים תפעוליים הקשורים עם מתן מענה לדרישות של המגזר החרדי, ובין אם מדובר בפעולות שיווק, הסברה וכן הלאה המסייעות לחיזוק הקשר בין המגזר החרדי למותג או לארגון.

מעוניינים ללמוד ולהכיר טוב יותר את המגזר החרדי? מחפשים מכון סקרים מקצועי, אמין ומנוסה המתמחה במגזר החרדי? אם כן, קבוצת גיאוקרטוגרפיה היא הכתובת המתאימה עבורכם. קבוצת גיאוקרטוגרפיה מתמחה בביצוע סקרים במגזר החרדי, נחשבת למובילה בתחום, ומלווה גורמים רבים ממגוון רחב של ענפים ותחומי פעילות בביצוע תהליכים מחקריים הקשורים עם מגזר זה.

לפרטים נוספים בנושא ולהזמנת סקר במגזר החרדי או תהליכים מחקריים נוספים הקשורים עם המגזר החרדי (כגון: קבוצות מיקוד, ראיונות עומק וכדומה), לחצו כאן או התקשרו לטלפון 03-7682222.

גיאוקרטוגרפיה, החטיבה למחקרי פרסום, שיווק ודעת קהל |